Już od dość długiego czasu w naszych łazienkach królują szczoteczki elektryczne do zębów. Wygrywają one z tradycyjnymi szczoteczkami między innymi dzięki większej dokładności czyszczenia, delikatności działania, bezproblemowemu docieraniu w trudniej dostępne przestrzenie międzyzębowe oraz posiadaniu dodatkowych funkcji (np. wbudowanego timera). Jako, że przedmiot jest banalnie prosty w obsłudze, mogą go używać osoby w każdym wieku, zarówno małe dzieci, jak i seniorzy. By jednak uniknąć bałaganu spowodowanego tym, że każdy domownik odkłada produkt gdzie chce, warto zainwestować w dobry stojak na szczoteczki elektryczne. Czym powinien się on wyróżniać? Jakie mieć cechy użytkowe? Czy design jest tu równie ważny co funkcjonalność? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Który organizer na szczoteczki elektryczne wybierzesz?

Na początku musimy powiedzieć, że pojemnik na szczoteczki elektryczne występuje w dwóch podstawowych typach. Pierwszy z nich służy do przechowywania całych szczoteczek, czyli stacji bazowej i końcówki. Takie podejście wygląda elegancko i pozwala zachować pełen porządek w szczoteczkach. Ma jednak jeden ważny minus, który widoczny jest zwłaszcza wtedy gdy szczoteczka wymaga ciągłego ładowania, a nie jest zasilana wymiennymi bateriami. Powyższy uchwyt ścienny na szczoteczki elektryczne nie zawiera bowiem stacji ładującej, więc i tak będziemy musieli odstawiać na nią nasze akcesoria.

Gdy chcemy uniknąć zamieszania związanego z powyższym problemem, przyda się nam pojemnik na końcówki do szczoteczki elektrycznej. Chętnie jest on używany chociażby  wtedy, gdy cała rodzina korzysta z jednej stacji bazowej do szczoteczki, wymieniając w niej na bieżąco tylko końcówki na te należące do danego użytkownika. Jako, że same końcówki są sporo tańsze niż baza, można dzięki takiemu podejściu sporo oszczędzić. A że każda końcówka może mieć inne oznaczenie kolorystyczne, na pewno nie pomylimy się co do tego, która należy właśnie do nas.

Warto wspomnieć, że stojak na szczoteczki do zębów elektryczne może mieć klasyczną formę stojącą na umywalce czy półce zlokalizowanej obok niej. Coraz częściej spotyka się też wersje wiszące mające postać albo samego wieszaka na końcówki, albo pojemnika posiadającego miejsce dedykowanego na wszystkie elementy zestawu. Oczywiście śmiało można kupić produkt na szczoteczkę dla 1 osoby, ale też uchwyt na 4 szczoteczki elektryczne służące całej naszej rodzinie.

A czy uchwyt na szczoteczki elektryczne do zębów może mieć jakieś inne, mniej oczywiste funkcje? Pewnie że tak! Wspomnijmy tu chociażby o dodatkowym miejscu na pastę do zębów czy specjalnym dozowniku, który sam podaje nam odpowiednią ilość pasty. Najnowocześniejsze wersje to także takie, w których uchwyt na końcówki do szczoteczki elektrycznej potrafi, za pomocą promieniowania ultrafioletowego, dezynfekować włosie szczoteczki. Dzięki tej funkcji będziemy mieli pewność, że na przedmiocie nie ma tak niechcianych przez nas bakterii czy innych szkodliwych mikroorganizmów.