Pewnie większość z was wielokrotnie słyszała o galanterii łazienkowej. Zresztą, samego słowa galanteria używa się też w stosunku do innych pomieszczeń (np. kuchni), a spotykane jest ono także w branży odzieżowej (np. galanteria skórzana). Co więc właściwie ono oznacza? jako galanterię łazienkową i każdą inną rozumiemy niewielkie, ale bardzo przydatne przedmioty które mają zwiększyć funkcjonalność czegoś bądź ozdobić przestrzeń lub ubranie. Jakie więc produkty tego typu najczęściej spotka się w przestrzeni kąpielowej?

Galanteria łazienkowa w hotelu i w domu

Bez względu na  to, czy jest to łazienka w naszym własnym mieszkaniu, czy też ta znajdująca się w przestrzeni publicznej (na przykład właśnie w hotelu), musi być ona bardzo wygodna w korzystaniu z niej, a zarazem po prostu ładna. Dzięki temu każdy użytkownik będzie z niej chętnie korzystał. Co powinien zawierać dobry zestaw galanterii łazienkowej sprawiający, że właśnie tak będzie?

Omawianie zacznijmy od okolic umywalki. Galanteria do łazienki znajdująca się w tym miejscu to chociażby mydelniczki. Mogą być to tradycyjne, niewielkie przedmioty kładzione na umywalce i przeznaczone na mydła w kostce. Spotyka się także mydelniczki wiszące, mające postać małej półeczki. Najnowocześniejszym z rodzajów są mydelniczki magnetyczne, w których umieszczony jest magnes właśnie. W tej sytuacji w mydle umieszczamy metalowy kapsel i już możemy w pełni korzystać z funkcjonalności. Osobną grupą są pojemniki na mydła w płynie. Te mogą być stawiane na umywalce, wieszane nad nią, ale też wpuszczane w specjalny otwór w niej się znajdujący. Inna galanteria w łazience którą znajdziemy przy umywalce to wieszaki na ręczniki czy kubeczki i uchwyty na szczoteczki oraz pastę do zębów.

Ciekawe komplety galanterii łazienkowej umieszcza się w okolicach wanny czy prysznica. Tu warto postawić na ładne wieszaki na ręczniki, mydelniczki, a także wykonane z metalu, tworzywa sztucznego czy drewna półki na akcesoria do kąpieli. Dużą pomocą będzie też mały uchwyt na gąbki które posiadają pętelkę do zawieszania. Oczywiście dobrze, jeśli każdy z tych elementów będzie utrzymany w tym samym stylu, dzięki czemu zyskujemy spójny wygląd przestrzeni.

A co z okolicami toalety? Czy tu też przyda się jakaś nowoczesna, łazienkowa galanteria? Oczywiście! W zasięgu ręki musimy tu mieć chociażby papier toaletowy, który zawieszany jest na dedykowanym wieszaku bądź ustawiany w specjalnym stojaku. Ale to nie wszystko. Przy ubikacji powinna bowiem znajdować się także szczotka do czyszczenia toalety czy sprytnie schowany pojemnik z odświeżaczem powietrza.

Jak więc widać, małych, niepozornych produktów potrzebnych w przestrzeni kąpielowej jest naprawdę sporo. Gdy więc urządzamy przestrzeń, na to by znaleźć właściwe akcesoria galanteryjne do łazienki naprawdę warto poświęcić nieco więcej czasu. Dzięki temu bowiem cała przestrzeń będzie w pełni funkcjonalna. A dodatkowo zarówno my, jak i inni domownicy czy goście będziemy stale doceniać piękno jej aranżacji.