Od jakiegoś już czasu na popularności znacznie zyskują mydła w płynie. Mimo tego jednak cały czas są i będą tacy użytkownicy, którzy wolą stare i dobre mydło w formie stałej kostki. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele. Pierwszym z nich jest fakt, że tak samo mydło, jak i ciekawie wyglądająca mydelniczka prysznicowa czy umywalkowa to elementy fantastycznie dekorujące łazienkę, dodające jej klasycznego stylu. Dodatkowo takim przedmiotem możemy umyć ciało, ale też szybko zabrać zaplamione ubranie czy nawet zabezpieczyć rajstopy w których poleciało nam oczko. Ale jest jeszcze coś, co zaskakuje w nowoczesnych mydłach i mydelniczkach. Przeczytajcie sami i dajcie znać co myślicie o tym rozwiązaniu!

Zaskakująca mydelniczka na magnes

Wchodzisz do łazienki w domu koleżanki i nie możesz uwierzyć w to, co widzisz. Masz bowiem wrażenie, że mydło lewituje pod uchwytem. Na pierwszy rzut oka nie widzisz w nim bowiem żadnych uchwytów, a jednak ono stabilnie trzymające się określonego miejsca. Magia? Nie, to tylko mydelniczki na magnes! Dzięki niej kostka jest fajnie zawieszona na magnesie, co prezentuje się wręcz kosmicznie.

Jak to dokładnie działa? Pierwszym elementem, który ma każda mydelniczka z magnesem, jest niewielki uchwyt przytwierdzany do ściany. Wygląda on trochę jak kran. Zresztą, podobnie właśnie jak kran, może mieć on różne kolory (czarny, złoty, biały czy chromowany) oraz kształty zaokrąglone bądź proste. Część druga to już sam uchwyt na mydło z magnesem, a właściwie mydło z metalową częścią którą magnes przyciągnie. Jest to mały kapsel o ostrych brzegach który wciskamy w kostkę. Wraz ze zużywaniem się mydła element ten musi być wciskany mocniej. Teraz pozostaje już tylko skorzystać z zasad fizyki, czyli zbliżyć magnes z uchwytu i metal z mydła do siebie i pozwolić im naturalnie na siebie oddziaływać. Co ciekawe, jeśli zgubimy kapsel, nasze mydelniczki na magnes wcale nie muszą trafić do kosza. Z pomocą przyjdą nam bowiem metalowe kapsle od napojów.

Czy poza designem są jeszcze jakieś zalety, które ma mydelniczka magnetyczna? Oczywiście – jest ich przynajmniej kilka.

  • Podwieszone mydło szybciej schnie, a więc nie ma tendencji do rozmiękania.
  • Suche mydło nie będzie się zbytnio rozwarstwiać czy pękać.
  • Nie musimy się bać o zacieki mydlane jakich może się nabawić tradycyjna mydelniczka chrom.
  • W suchej przestrzeni dużo wolniej rozwijają się bakterie i wirusy.
  • Montaż całego zestawu zajmuje tylko kilka chwil i jest niezwykle prosty. Do wyboru mamy przytwierdzenie uchwytu na wkręty bądź przymocowanie go za pomocą przyssawki z gumy bądź lateksu czy nawet zwykłej mocnej taśmy dwustronnej.

I na koniec jeszcze to, co dla wielu osób najważniejsze: magnetyczny uchwyt na mydło to coś, co z pewnością zaskoczy wszystkich odwiedzających łazienkę. Rozwiązanie takie jest bowiem jeszcze stosunkowo rzadko spotykane i nie każdy miał z nim do czynienia. Istnieje więc duża szansa, że to właśnie u Ciebie ktoś spotka się z nim po raz pierwszy.