Jesteś szczęśliwym posiadaczem nieco większej łazienki, w którym nie musisz skrupulatnie oszczędzać każdego metra kwadratowego? Cieszymy się Twoim szczęściem! Cieszymy i chcemy pomóc Ci w wygodnym zaaranżowaniu tej dużej przestrzeni. Dlatego też Tobie i Twoim najbliższym proponujemy ogromnie funkcjonalne wieszaki stojące łazienkowe. Dostępne są one w wielu ciekawych wersjach utrzymanych w stylu nowoczesnym czy klasycznym. Zanim zdecydujesz, który z nich zamieszka w Twojej przestrzeni kąpielowej, przeczytaj poniższy tekst dokładnie omawiający dostępne rodzaje tych akcesoriów i możliwości, jakie one dają.

Czarne czy chromowane stojące wieszaki łazienkowe?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie dotyczące kolorów powiedzmy nieco więcej o czym, do czego dokładnie mogą się przydać omawiane produkty. Bo że do rozwieszenia wilgotnych ręczników – tego domyśli się każdy. Jednak na taki produkt można również wygodnie odłożyć ubranie zdejmowane przed kąpielą czy też umieścić na nim mokrą bieliznę, którą na szybko przepraliśmy ręcznie. Na wybranych z nich – tych posiadający wolny, nieprzytwierdzony do innych elementów brzeg, możemy również powiesić szczotkę czy inne akcesorium posiadające pętelkę ze sznurka.

No dobrze, funkcjonalności już znamy. Teraz czas zająć się tym, z czego robione są wieszaki łazienkowe stojące na ręczniki. W sklepach najczęściej znajdziemy wersje z lekkiego metalu, na przykład aluminium. Dlaczego te? Ponieważ wyglądają one elegancko, są w pełni funkcjonalne, ważą niewiele, a przy tym są naprawdę trwałe. Dodatkowo metal łatwo się pokrywa farbą i można mu bez problemu nadać wykończenie matowe, błyszczące czy półmatowe.

Pięknie się prezentujące, ale niestety zdecydowanie rzadziej spotykane są wieszaki stojące na ręczniki. Dlaczego tak właśnie jest? Powodem jest na pewno waga drewna – ciężki, drewniany przedmiot trudniej jest przestawić niż ten lekki, metalowy. Dodatkowo naturalny surowiec jest podatny na niekorzystny wpływ wilgoci stale obecnej w przestrzeni kąpielowej, co może doprowadzać do jego uszkodzenia w dłuższym czasie. Jednak prawdopodobnie jeszcze rzadziej natkniemy się na wieszaki łazienkowe na ręczniki stojące z tworzywa sztucznego. Są one najlżejsze spośród tu wymienionych, co jednak niestety nie jest ich zaletą. Jeśli bowiem na takim ważącym niewiele przedmiocie z jednej strony powiesimy ciężki, mokry ręcznik, dojdzie do przeważenia się konstrukcji i upadku przedmiotu na ziemię.

Wróćmy jednak do sprawy z nagłówka czyli tego, jaki kolor może mieć wolnostojący wieszak stojak łazienkowy na ręczniki. W przypadku wersji metalowych prym wiodą odmiany chromowane i czarne, zaraz za którymi plasują się wersje białe i złote. Jeśli chodzi o drewno, tu najczęściej zostawiany jest kolor naturalny materiału, który jest tylko pokrywany zabezpieczającym, bezbarwnym lakierem. Z kolei tworzywo sztuczne, jeśli już występuje, to najczęściej w wersji chrom bądź czerń. Jednak, jak już wspomnieliśmy, plastik i inne tworzywa nie są tu chętnie wybierane.