Z przyczyn technicznych kontakt tylko przez e-mail za utrudnienia przepraszamy

Jak odpowiednio dobrać odpływ liniowy?

0

Gdy aranżujemy łazienkę, mamy do wyboru wiele nowoczesnych rozwiązań. Jednym z rozwiązań, które są eleganckie, a do tego modne i niezwykle wygodne są tzw. kabiny typu Walk-in. Tego typu rozwiązania cieszą się szczególną popularnością zwłaszcza teraz, gdy minimalistyczne aranżacje zyskują sobie coraz więcej zwolenników.

Bardzo ważnym elementem kabiny typu Walk-in jest odpływ liniowy. Od niego bowiem zależy czy system będzie działał efektywnie, a woda nie zaleje nam łazienki. Warto zatem się zatem zastanowić - jak odpowiednio dobrać odpływ liniowy?

Zacznijmy od podstaw

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić czym jest takie rozwiązanie. Nie jest to bowiem powszechnie znane pojęcie. Są to specjalne odpływy, które stosuje się w przypadku kabin prysznicowych pozbawionych brodzika. Jest to specjalna kratka, do której spływa woda. Wokół niej znajduje się niewielki spadek, który ułatwia odprowadzanie wody. Nie musi on być znaczący, wręcz przeciwnie – przeważnie jest wręcz niezauważalny. Sam odpływ liniowy znajduje się bezpośrednio w podłodze lub na ścianie, na wysokości podłogi. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które znajduje sobie wielu zwolenników, ponieważ jest wydajne, bezproblemowe, a przy tym praktycznie niezauważalne.

Czym kierować się przy wyborze odpływu liniowego?

Najważniejsze jest oczywiście wybranie modelu, który będzie funkcjonalny. Niezwykle istotnym parametrem będzie przepustowość, którą wyraża się w litrach na minutę. Im jej wartość będzie wyższa, tym bardziej wydajny będzie dany model. Najlepiej dostosować ją do wydajności wybranego przez nas zestawu prysznicowego.

Ważna jest zatem jego szerokość. Im będzie szerszy, tym większą powierzchnią będzie mógł odprowadzać wodę. Należy jednak pamiętać, że musi być węższy niż sama kabina prysznicowa. Najlepszym wyjściem będzie wybór modelu, który będzie węższy od kabiny o około 10 cm.

Niezwykle istotnym parametrem jest również jego głębokość. Istotne, by był głębszy niż grubość podłogi, w innym przypadku nie mógłby działać poprawnie.

Dostępne jest wiele rodzajów odpływów liniowych, które różnią się między sobą stylistyką, dzięki czemu z łatwością dobrać model wpasowujący się w dana aranżację.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium