Rodzaje poręczy dla niepełnosprawnych

0

Łazienka dla osoby o ograniczonej sprawności ruchowej powinna posiadać specjalne udogodnienia, które przyczynią się do skuteczniejszego przemieszczania się w życiu codziennym. W tym celu warto skupić się na rodzajach uproszczeń dostępnych na rynku, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem wykonania i materiałem.

Wyposażenie łazienki - co najistotniejsze?

uchwyt prosty wannowy dla niepełnosprawnych

Posiadając wannę, niewątpliwie istotny okaże się uchwyt prosty wannowy dla niepełnosprawnych, który skutecznie pomoże z wychodzeniu i wchodzeniu do wody. Z kolei, posiadacze prysznica również mogą zaopatrzyć się chociażby o uchwyt półokrągły uchylny czarny. Tutaj nadadzą się także krzesła lub taborety prysznicowe, które pomogą w usadowieniu się i przybraniu dogodnej pozycji do mycia. Łazienka dla niepełnosprawnych musi jednak posiadać specjalne wyposażenie, ale nie powinno się również zapominać o środkach czystości, takich jak szczotka do WC stojąca czarna. Cena za te specjalne dodatki dla osób chorych lub starszych może okazać się odmienna, w zależności od danego producenta i jakości produktu.

Szeroka różnorodność uchwytów

uchwyt półokrągły stały biały cena

Uchwyty posiadają przeróżne kształty oraz długości. Największa popularnością cieszy się uchwyt półokrągły stały biały. Cena tego produktu może wynosić nawet kilkaset złotych. Wyróżnić można także uchwyty proste, łukowe, stojące, kątowe, itp. Wybór konkretnej propozycji zależy od indywidualnych zapotrzebowań. Taki towar powinien zostać dokładnie zamontowany na ścianie lub podłodze, aby mógł okazać się jak najbardziej stabilny i trwały. To samo tyczy się innych produktów dla niepełnosprawnych i seniorów, które mają za zadanie ułatwić życie, a nie je pogorszyć. Warto więc skupić swoją uwagę na właściwościach, jakie posiada uchwyt półokrągły stały z płytą białą. Cena za takie produkty może zaskoczyć, co nie zmienia faktu, że są one warte swojej kwoty. Przy urządzaniu łazienki dla niepełnosprawnych powinno się także rozważyć zastosowanie innych dodatków, takich jak np. maty antypoślizgowe pod prysznic, specjalne schodki do wanny czy nawet osłonki na narożniki mebli łazienkowych.

Niezwykle istotne jest, aby skorzystać z przedstawianych produktów w przypadku osoby niepełnosprawnej oraz starszej. Dzięki temu będą mogły one czuć się znacznie swobodniej, bez strachu o upadek lub stracenie równowagi. Jednak produkty te są tworzone przede wszystkim z myślą o wygodzie dla drugiego człowieka, który jej potrzebuje. Warto więc zrobić odpowiednie rozeznanie i zakupić najpotrzebniejsze dodatki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium