Łazienka dla niepełnosprawnych

0

Łazienki przeznaczone dla osób niepełnosprawnych powinny posiadać odpowiednie udogodnienia, które przyczynią się do uzyskania większej swobody podczas wykonywania czynności związanych z higieną. Na dzisiejszym rynku można znaleźć wiele istotnych produktów, chociażby takich jak uchwyt prosty. Sklep internetowy pozwala na prosty zakup bez wychodzenia z domu.

Jak zadbać o komfort dla niepełnosprawnych?

uchwyt prosty dla niepełnosprawnych

Wygodne pomieszczenie dla osób niepełnosprawnych wymaga specjalnego wyposażenia, która znacznie ułatwi codzienne poruszanie się w łazience. Tutaj wyznaczyć można przede wszystkim uchwyt prosty 30 cm dla niepełnosprawnych, który skutecznie pomaga skorzystać z sedesu oraz wejść i wyjść z wanny. Na rynku można spotkać się zarówno z różnorodnymi długościami takich poręczy, jak i odmienną kolorystyką. Jednak takie dodatki mogą okazać się nie tylko funkcjonalne i pomocne, ale również stylowe. Uchwyt prosty 30 cm czarny dla niepełnosprawnych sprawdzi się chociażby w minimalistycznych wnętrzach, które stawiają na stonowane kolory. Warto wiedzieć, że takie uchwyty można z powodzeniem zamontować na stałe lub skorzystać z wersji uchylnych, które sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach.

Antypoślizgowa podłoga to podstawa

uchwyt dla niepełnosprawnych

Mokre płytki zawsze stanowią wysokie zagrożenie upadku, który może w późniejszym etapie skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. Dlatego koniecznością jest zastosowanie specjalnych mat antypoślizgowych, które doskonale zwiększają przyczepność na śliskich kafelkach. Ponadto, prysznic bez brodzika może okazać się znacznie wygodniejszy od wanny. W tym przypadku należy zaopatrzyć się o uchwyt prosty prysznicowy dla niepełnosprawnych, który wspomoże stabilność ciała podczas mycia się. Wygodne, przesuwane drzwi również uproszczą poruszanie się. W kwestii poręczy, można skorzystać z krótszych lub dłuższych wersji, jak np. uchwyt prosty 60 cm dla niepełnosprawnych. Cena tego produktu odpowiada jego wysokiej jakości i nie jest bardzo wysoka, dlatego propozycja ta dostępna jest dla każdego. Przed zakupem można zrobić rozeznanie wśród producentów, aby móc wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, które okaże się skutecznym ułatwieniem życia codziennego.

Urządzanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej może okazać się trudnym zadaniem. Przede wszystkim, należy wziąć pod szczególną uwagę wszelkie trudności i ograniczenia, które mogą przeszkodzić w swobodnym poruszaniu się dla takich osób. Dzięki temu będzie można zaopatrzyć się o takie produkty, które sprawią, że codzienna higiena będzie łatwiejsza do wykonania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium