Oszczędzanie jest modne! Sprawdź, jak skutecznie oszczędzać wodę

5

Oszczędzanie jest modne! Sprawdź, jak skutecznie oszczędzać wodę

Oszczędzanie, podobnie jak dieta, budzi w Tobie wyłącznie negatywne skojarzenia? Boisz się ograniczeń, nieustannego pilnowania siebie i konieczności organizacji życia z kilkudniowym wyprzedzeniem? Prawdopodobnie źle definiujesz te pojęcia. Zarówno oszczędzanie, jak i dieta to przede wszystkim wypracowanie pewnych nawyków, które stają się stylem życia! Zacznij podejmować codzienne wyzwania. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i jednocześnie zacznij oszczędzać pieniądze.

 

Żyj rozsądnie każdego dnia

Zastanów się, jak wygląda Twój dzień. Poranny prysznic, toaleta i woda, która leje się nawet wówczas, gdy szczotkujesz zęby? W szafie nie możesz znaleźć ulubionej bluzki na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, dlatego załączasz pranie, odruchowo uruchamiasz również zmywarkę, żeby wrócić do czystego domu, a niedopitą wodę wylewasz do zlewu? Wiesz, że poranek jeszcze się nie skończył, a Ty popełniłeś już niemal wszystkie możliwe błędy? Poznaj nasze sposoby jak oszczędzać wodę i dbaj o środowisko każdego dnia! 

 

Mniejsze i większe zmiany

Zacznij od małych zmian, czyli zmian w swoim zachowaniu. Codziennie pracuj nad swoimi nawykami, kiedy rano się golisz lub myjesz zęby, podczas szczotkowania zakręcaj wodę, a kiedy wychodzisz z łazienki lub kuchni, sprawdzaj czy wszystkie krany są odpowiednio dokręcone. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to tylko krople, do Twojego powrotu z pracy zdążą one napełnić szklankę. Jeśli pomimo Twojej ostrożności tak się stanie, nie wylewaj zgromadzonej wody! Możesz podlać nią kwiaty, dzięki czemu wykorzystasz nawet tak niewielką ilość, pozytywnie wpływając na środowisko. Co jeszcze możesz zrobić i jak oszczędzać wodę, by Twoje działania przynosiły konkretne efekty? Kiedy myjesz ręce, ustaw taki strumień wody, by swobodnie spienić i zmyć mydło, nie musisz maksymalnie odkręcać kranu.

Pamiętaj, że uruchamianie pralki po to, by wyprać jedną bluzkę również nie jest rozsądnym pomysłem, warto zaczekać, aż bęben będzie pełny. Zaoszczędzisz tym samym, oprócz wody, czas i prąd. Podobnie postępuj ze zmywarką – uruchamiaj, kiedy brakuje w niej miejsca na kolejne brudne naczynia.

Lubisz wieczorne, długie kąpiele? Zastanów się nad kompromisem i ogranicz ich ilość, biorąc szybki prysznic. Jeśli te niewielkie zmiany wprowadziłeś już w życie, warto pomyśleć o zmianach w wyposażeniu domu czy prowadzeniu ogrodu. Warto zamienić spłuczki w toaletach oraz krany w zlewach i umywalkach na takie, które pozwalają zaoszczędzić maksymalną ilość wody.

Twoją pasją jest ogród? Doskonałym rozwiązaniem jest gromadzenie deszczówki, którą będziesz mógł podlać kwiaty i krzewy.  Jesteśmy przekonani, że powyższe rady nie tylko odpowiedziały na pytanie jak oszczędzać wodę, ale także stały się dla Ciebie źródłem inspiracji i pomogły Ci podjąć odpowiedzialne decyzje!

Komentarze do wpisu (5)

21 września 2021

http://slkjfdf.net/ - Dexemab Gojucx prb.ugmk.interabak.pl.kvx.rs http://slkjfdf.net/

21 września 2021

http://slkjfdf.net/ - Ebusoxewi Udogarih whw.pxxz.interabak.pl.pmp.ur http://slkjfdf.net/

21 września 2021

http://slkjfdf.net/ - Aelixa Ogidicuj fsu.xxgl.interabak.pl.qfr.fi http://slkjfdf.net/

21 września 2021

http://slkjfdf.net/ - Axiribiy Iyparimi men.jugh.interabak.pl.tja.yp http://slkjfdf.net/

21 września 2021

http://slkjfdf.net/ - Eqigoq Ogitel flh.khpd.interabak.pl.lfg.wb http://slkjfdf.net/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium