Dobra budowa domu to taka, w której każdy koszt jest jak najlepiej przemyślany, dokładnie wcześniej poznany. Dlatego dziś chcemy Wam powiedzieć szczegółowo o tym, ile kosztuje ocieplenie dachu pianką teraz, w 2023 roku. Sprawdzimy, co składa się na cenę tej usługi. Dzięki temu już na wstępnym etapie budowy będziesz mógł oszacować to, ile na nią wydasz.

Ile kosztuje ocieplenie dachu pianką poliuretanową?

Mimo tego, że koszt ocieplenia dachu pianką nie należy do najniższych, technologia ta w 2023 roku jest bardzo chętnie wybierana. Jest to bowiem najszybsza z dostępnych metod pozwalających na ocieplenie różnych części budynku. Plusem jest także niewielka waga gotowego systemu, dzięki której może być on montowany także na starych budynkach mających nieco słabszą konstrukcję. Do tego dodajmy dobrą przyczepność pianki, wieloletnią jej trwałość oraz doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Znamy główne argumenty przemawiające za wspomnianą technologią. Czas przeanalizować kwestię: ocieplanie dachu pianką cena. Jakie pozycje kosztowe znajdą się na tej liście? Co na nie wpływa? Po pierwsze: jest to koszt samej pianki. Specjalista może podać tu cenę za ilość zużytych kilogramów materiału bądź cenę za jego beczkę. Rozwiązanie pierwsze jest lepsze za inwestora gdyż płaci on tu tylko za to, co rzeczywiście zostanie zużyte. W sytuacji rozliczenia za beczkę zapłacimy za każdą napoczętą z nich. Trzeba jednak rozumieć podejście fachowca – być może nie wykorzysta on już później napoczętej beczki, więc będzie on musiał ponieść sam koszt nie zużytego materiału.

Ile pianki zostanie zużyte w naszym domu? Zależy to od kilku kwestii. Pierwsza to metraż przestrzeni, która ma podlegać ociepleniu. Druga to grubość warstwy natryskowej, którą planujemy nanieść. Dodatkowo na ocieplanie dachu pianką cennik wpływ ma także to, jaki typ produktu zostanie użyty – może to być pianka zamkniętokomórkowa lub otwartokomórkowa.
No dobrze, jaki jest więc koszt ocieplenia dachu pianką poliuretanową w 2023 roku? Wartość ta różni się w zależności od regionu naszego kraju. Analizując ceny za 100 m2 ocieplenia szybko zauważymy, że najwięcej zapłacimy w województwie mazowieckim – tu ocieplanie dachu pianką PUR cena za 100 m2 może przekraczać nawet 6 000 złotych. Tylko nieco taniej jest w województwach opolskim czy małopolskim – tu za powyższą usługę zapłacimy maksymalnie 5 800-5 900 złotych. Z kolei najniższe wartości jeśli chodzi o ocieplanie dachu pianką koszt to województwo podkarpackie, czyli takie miasta jak Rzeszów, Przemyśl i inne mniejsze.