Jak skutecznie umyć kabinę prysznicową?

0

Jak skutecznie umyć kabinę prysznicową?

Podczas brania prysznica wykorzystujemy różnego rodzaju żele i szampony. Piana, która tworzona jest przez nie w trakcie mycia, często zostaje na ściankach kabiny. Z czasem zamienia się ona w brzydki osad, który nieraz może przeistoczyć się nawet w pleśń lub grzyb. Dlatego wspomniany osad należy czym prędzej usunąć. Jeżeli nie będziemy tego robić regularnie, usuwanie brudu stanie się coraz trudniejsze. Dlatego dobrze wiedzieć, jak szybko i sprawnie umyć kabinę prysznicową.

 

Środki chemiczne

Rynek przepełniony jest różnego rodzaju środkami czyszczącymi dedykowanymi do kabin prysznicowych. Dostępne są żele, pianki, płyny – co kto woli. Sposób czyszczenia jest bardzo prosty. Wystarczy nałożyć niewielką ilość środka na gąbkę, po czym delikatnie szorować odpowiednie miejsca. Substancje wykorzystywane przy produkcji takich preparatów są jednak silnie żrące, dlatego dobrym pomysłem jest założenie rękawiczek ochronnych.

 

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do środków chemicznych, zawsze możemy zdecydować się na sprawdzone, domowe sposoby. Do wyboru są dwie metody. Pierwsza z nich to wykorzystanie sody. Jest ona tania i ogólnodostępna, a co najważniejsze nie uszkodzi naszych dłoni. Jak umyć kabinę prysznicową z użyciem sody? To bardzo proste! Wystarczy wysypać niewielką jej ilość na zabrudzone miejsca, a następnie oblać wodą utlenioną. Możemy być pewni, że w ten sposób pozbędziemy się grzybów i pleśni z zakamarków naszej kabiny. Druga metoda to wykorzystanie octu. Wystarczy wylać jego niewielką ilość na gąbkę, zmoczyć w ciepłej wodzie i (podobnie jak w przypadku korzystanie ze środków chemicznych) delikatnie wyszorować ścianki kabiny. Jeżeli osad jest uporczywy i nie możemy się go pozbyć, spróbujmy podgrzać ocet. Ta metoda również sprawdzi się w przypadku wystąpienia grzybów, czy pleśni. Jej jedyny minus jest taki, że jak wiemy, ocet nie pachnie zbyt pięknie.

 

Płyn do nabłyszczania naczyń

Kolejną odpowiedzią na pytanie jak umyć kabinę prysznicową jest zastosowanie płynu do nabłyszczania naczyń. Nie jest on szkodliwy dla naszego zdrowia, za to dzięki zawartym w nim substancjom, pomoże nam pozbyć się brudu. Zdecydowanym plusem tej metody jest to, że przy jej użyciu nie porysujemy powierzchni ścianki kabiny. Może tak się stać w przypadku zastosowania niektórych mleczek do mycia kabin prysznicowych. Jak się do tego zabrać? Wystarczy wymieszać płyn z wodą i spryskać daną powierzchnię. Po odczekaniu około dziesięciu minut, ściągamy płyn i możemy cieszyć się lśniącą kabiną.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium