Jak prawidłowo usunąć stary silikon?

0

Jak prawidłowo usunąć stary silikon?

Silikon sanitarny wykorzystuje się jako uszczelniacz w większości domowych łazienek. Przez lata użytkowania i ciągłą styczność z wodą traci on swoje właściwości. Zmienia również kolor na ciemniejszy. Ze względu na to, że najczęściej stosuje się biały silikon dobrze widać moment, w którym zaczyna on przechodzić ciemnymi, wręcz czarnymi plamami. Moi drodzy, jest to nic innego jak grzyb. Kiedy sobie to uświadomimy ciężko będzie nam wykąpać się w łazience, w których ciemnych plam jest zatrzęsienie. Dlatego tak ważnym jest aby prawidłowo odpowiedzieć sobie na pytanie jak usunąć silikon ze ścian? Najlepiej jeszcze jak to zrobić bez narażenia się na wysokie koszty?

Od czego należy zacząć?

Jak usunąć silikon ze ścian, tak żeby nie uszkodzić będących w dobrym stanie kafelek? Potrzebujemy przede wszystkim właściwego narzędzia. Musi być one ostre i spiczaste, na przykład nożyczki. Należy tę czynność wykonywać z należytą precyzją i dokładnością, ponieważ jakikolwiek błąd może skutkować naruszeniem powierzchni kafelek, czego przecież chcemy uniknąć. Nie da się jednak w ten sposób usunąć całości silikonu. Tę część, która będzie niemożliwa do usunięcia, należy usunąć za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Należy nałożyć je na właściwą powierzchnię, wszystko powinno odbywać się według procedury wskazanej przez producenta. 

Jak nałożyć środki chemiczne?

Pamiętajmy, że nakładanie środków chemicznych wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem w stosunku do nas samych, do naszych dłoni. Jest to jednak niezbędne aby usunąć silikon w całości, Dlatego trzeba to robić z należytą starannością. Po pierwsze potrzebne sam są gumowe rękawiczki, chroniące nas przed niechcianymi skutkami ubocznymi. Po drugie dobrym pomysłem jest użycie wygodnej taśmy malarskiej i zabezpieczenie w ten sposób powierzchni kafelek, która mogłaby zostać uszkodzona. Przy użyciu pędzelka nakładamy cienką warstwę preparatu na resztki silikonu odczekujemy właściwy okres czasu, następnie to ci zostało zeskrobać szpachelką. Jeżeli całość procedury nie da nam oczekiwanego efektu, możemy ją powtórzyć dowolną ilość razy, aż uzyskamy pożądany skutek.

Podsumowanie

Podsumowując zagadnienie jak usunąć silikon najważniejszym jest zgromadzenie niezbędnych narzędzi. Będą nimi – ostre nożyczki, rękawiczki gumowe, preparat do usuwania silikonu, taśma malarska, pędzel i szpachelka. Bez nich usunięcie może być niemożliwe. Jeżeli wciąż nie jesteśmy przekonani do naszych umiejętności, zawsze możemy poprosić o pomoc fachowca. Sprawdźmy tylko , czy nasz fachowiec stosuje odpowiednie metody!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium